Data dodania

I Konferencja "MedInnovations" już 4 GRUDNIA 2021

MedInnovations to pierwsze w Polsce wydarzenie organizowane przez studentów uczelni medycznych dotyczące zastosowania nowych technologii w medycynie. Organizatorzy konferencji chcą stworzyć przestrzeń do dyskusji nad rozwojem chirurgii, diagnostyki medycznej i terapii w dobie robotyzacji, wdrażania algorytmów sztucznej inteligencji i nowych rozwiązań w praktyce lekarskiej.

W ramach I Ogólnopolskiej Konferencji "MedInnovations" uczestników czekają spotkania z inspirującymi gośćmi, prelekcje specjalistów z międzynarodowego środowiska i różnorodne warsztaty praktyczne. Politechnika Poznańska objęła konferencję MedInnovations Patronatem Honorowym.

Termin i miejsce Konferencji:
4 grudnia 2021 r., Centrum Kongresowo-Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

TUTAJ można zapisać się na konferencję.

 

Prelegenci wydarzenia

  • dr hab. n. med. Zbigniew Nawrat

Dyrektor Instytutu Protez Serca (IPS) Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi. Specjalizuje się w biofizyce i robotyce medycznej Adiunkt w Katedrze Kardiochirurgii i Transplantologii Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Wykładowca akademicki, prowadzi zajęcia ze studentami z przedmiotu “sztuczne narządy”

  • dr hab. n. med. Witold Kycler

Specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej, onkologicznej i gastroenterologii. Konsultant wojewódzki w dziedzinie chirurgii onkologicznej, Ordynator Oddziału Chirurgii Onkologicznej Chorób Przewodu Pokarmowego w Wielkopolskim Centrum Onkologii

  • mgr Bartosz Borucki

Kierownik sekcji Sztucznej Inteligencji i Analizy Obrazowej w Diagnostyce Medycznej Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego (ICM UW). Współzałożyciel i prezes zarządu Smarter Diagnostics Sp. z o.o.

  • dr hab. n. med Tomasz Trzeciak

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. O d 2018 roku kieruje Kliniką Ortopedii i Traumatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

  • prof. ALK dr hab Katarzyna Kolasa

Kierownik Zakładu Ekonomiki Zdrowia i Zarządzania Opieką Zdrowotną ALK. Założycielka oraz Przewodnicząca Global Digital Health Special Interest Group. Autorka ponad 50 publikacji naukowych w dziedzinie oceny technologii medycznych alokacji zasobów oraz cyfryzacji w ochronie zdrowia. Pracowała w Szwecji, Finlandii i Szwajcarii, gdzie kierowała zespołami Market Access.

  • prof. dr hab. n. med. Tomasz Banasiewicz

Chirurg, kierownik oddziału Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej i Onkologii Gastroenterologicznej Szpitala Klinicznego im. H. Święcickiego w Poznaniu. Zajmuje się, przede wszystkim, chirurgią przewodu pokarmowego oraz chirurgią endokrynologiczną. Członek międzynarodowego zespołu eksperckiego European Society of Coloproctology.  Pomysłodawca projektu Prehabilitacja, mającego na celu opracowanie odpowiednich standardów i umożliwienie pacjentom skorzystania z odpowiedniego przygotowania do zabiegu, najczęściej operacyjnego.

Plan konferencji.

 

W ramach konferencji przygotowano również warsztaty tematyczne:

  1. Warsztaty prezentacji prac naukowych "Sam na sam z widownią, czyli Twoje pięć minut" (piątek, 3 grudnia 2021)
  2. Interaktywne warsztaty osłuchiwania "Szmery, świsty czy furczenia?" (sobota, 4 grudnia 2021)
  3. Warsztaty szycia chirurgicznego "Jak szyć?" IFMSA POZNAŃ (sobota, 4 grudnia 2021)
  4. Warsztaty VR "Wirtualny atlas anatomiczny" (sobota, 4 grudnia 2021)
  5. Warsztaty LAPARO "Zaawansowany trening laparoskopowy" (sobota, 4 grudnia 2021)
  6. Warsztaty ultrasonograficzne "Wirtualna symulacja USG" (sobota, 4 grudnia 2021)
  7. Warsztaty praktyczne "Egzoszkielet - technologia w świecie neurorehabilitacji" (sobota, 4 grudnia 2021)

Tutaj można zapisać się na warsztaty.


Więcej informacji o konferencji można znaleźć na stronie wydarzenia: www.medinnovations.pl

 

 

PL