Masz pytania?

25 kwietnia 2024 roku odbyło się XXVI seminarium „Projektowanie Mechatroniczne”. Organizowane jest od ponad 25 lat przez Instytut Konstrukcji Maszyn (Wydział Inżynierii Mechanicznej) Politechniki Poznańskiej i stanowi ono integralny element procesu kształcenia przyszłych inżynierów mechaników i mechatroników. Ponadto seminarium jest okazją do zaprezentowania swoich osiągnięć oraz wymiany doświadczenia pomiędzy przemysłem a uczelnią.
Co roku seminarium organizowane jest w siedzibie wybranej firmy z regionu Wielkopolski. W tym roku gospodarzem seminarium była firma INTROL PRO-ZAP Sp. z o.o. w Ostrowie Wlkp.
Udział w seminarium wzięli Dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej, prof. Olaf Ciszak, pracownicy Instytutu Konstrukcji Maszyn, Instytutu Technologii Mechanicznej oraz studenci kierunków Mechatronika i Mechanika i Budowa Maszyn.
W trakcie seminarium uczestnicy mogli zapoznać się z historią i obecną działalnością przedsiębiorstwa. Swoje wystąpienie miał także przedstawiciel Instytutu Konstrukcji Maszyn dr inż. Krzysztof Wałęsa, który zaprezentował referat pt. „Zautomatyzowane zgrzewanie doczołowe pasów – od badań do przemysłu”.
Po krótkiej przerwie i zwiedzaniu zakładów firmy INTROL PRO-ZAP Sp. z o.o. w Ostrowie Wlkp., swoje osiągnięcia przedstawili studenci, którzy zaprezentowali tematykę realizowanych prac dyplomowych. Łącznie wystąpienia miało 6 studentów:
1. inż. Mariusz Krążyński: Projekt terenowej deskorolki elektrycznej
2. inż. Jakub Gawron: Projekt zgrzewarki punktowej do ogniw 18650 zintegrowanej z modułem cięcia taśmy niklowej
3. inż. Miłosz Kowalski: Projekt skanera 3D wyposażonego w czujnik podczerwieni
4. inż. Maciej Kazimierski: Projekt przegubowego robota mobilnego
5. inż. Bartłomiej Jętczak: Projekt automatycznego ciśnieniomierza z możliwością archiwizacji danych
6. inż. Jakub Zywert: Konstrukcja lampy rowerowej z regulowaną ogniskową









