Data dodania

15.09.2022
Szkoła letnia w temacie „Druk 3D w bio-mechatronice”

W dniach 12-23.09.2022 r. na norweskim University of Agder, w ramach międzynarodowego programu EMERALD realizowanego dzięki „Iceland, Lichtenstein, Norway Grants” organizowane są zajęcia i spotkania w ramach Szkoły Letniej w temacie „Druk 3D w bio-mechatronice”.


Podczas zajęć studenci (również z Politechniki Poznańskiej) zapoznają się z zagadnieniami związanymi z zastosowaniem druku 3D w biomechatronice. Zajęcia obejmą zarówno tematy związane z modelowaniem CAD, symulacjami CAE, drukiem 3D oraz zagadnienia dotyczące programowania ramion robotycznych i pracy z arduino. Zajęcia prowadzą wykładowcy z Uczelni Technicznej w Cluj-Napoca, Politechniki Bukareszteńskiej, Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu w Agder i przedstawicieli słowackiej firmy Bizzcom. Politechnikę Poznańską reprezentują Pracownicy naszego Wydziału: dr hab. inż. Filip Górski, prof. PP oraz mgr inż. Magdalena Żukowska.
Profesor Filip Górski przybliży studentom tematykę wirtualnej rzeczywistości i rzeczywistości rozszerzonej w medycynie, a także we współpracy z Magdaleną Żukowską przeprowadzi warsztaty w automatycznego projektowania protez i ortez przy użyciu systemu AutoMedPrint opracowanego w Politechnice Poznańskiej.

 

 EMERALD
 EMERALD
 EMERALD
 EMERALD
PL